Żele do kąpieli bez SLS

Nikogo już nie dziwi, że czytamy skład produktów żywnościowych. Coraz częściej sprawdzamy również listę składników zawartych w kosmetykach, które stosujemy do higieny czy pielęgnacji naszego ciała. Kupując żel do kąpieli dla dzieci czy dla siebie, unikamy produktów zawierających szkodliwe konserwanty oraz parabeny. W kosmetykach warto także wystrzegać się SLS/SLES. Co to są za substancje?

Co to jest SLS

SLS – Sodium Lauryl Sulfate jest to bardzo popularny oraz niedrogi składnik stosowanym w przemyśle kosmetycznym. Używany jest głównie do produkcji żeli pod prysznic, płynów do kąpieli, szamponów, mydeł a nawet past do zębów i płynów do płukania jamy ustnej. Jest to detergent pianotwórczy, myjący. Jego słabszą odmianą jest SLES czyli Sodium Laureth Sulfate. Składniki te mogą przesuszać i podrażniać skórę, przetłuszczać włosy, a gdy dostaną się do oczu, u dzieci mogą spowodować ich uszkodzenia, a u dorosłych prowadzić do zaćmy. Laurylosiarczan sodu przenika przez warstwy skóry do krwioobiegu.

żel do kąpieli

Zdrowsza alternatywa dla skóry

Produkty pielęgnacyjne bez SLS/SLES, parabenów czy innych szkodliwych, sztucznych substancji są to kosmetyki organiczne. Obecnie w drogeriach oraz w aptekach internetowych lub stacjonarnych dostępne są naturalne balsamy, żele pod prysznic oraz do kąpieli wytwarzane wyłącznie z najwyższej jakości substancji pochodzenia roślinnego. Natomiast konserwanty, które są w nich zawarte podlegają dokładnej selekcji. Kosmetyki te są przyjazne, bezpieczne dla zdrowia, nie podrażniają skóry i nie powodują uczuleń. W aptekach internetowych można np. nabyć: Linomag – olejek do kąpieli dla niemowląt i dzieci firmy Ziołolek, szampon dla dzieci HiPP Babysanft zaś dla dorosłych żele pod prysznic firmy Organic Shop.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *