Rehabilitacja z apteki? To możliwe

Rehabilitacja z apteki? To możliwe

Wypadki chodzą po ludziach – to hasło jest szczególnie znane osobom, które doświadczyły nieprzewidzianych zdarzeń. Tym gorzej, jeśli skończyły się one urazem ciała, a leczenie wymaga procesu rehabilitacji.

Wiele osób zastanawia się, gdzie kupować sprzęt do przeprowadzania rehabilitacji, wyobrażając sobie, że są to drogie i skomplikowane urządzenia, dostępne jedynie w specjalistycznych punktach. Tymczasem sprzęt do rehabilitacji można kupić nawet w najbliżej aptece. Jak to jest możliwe?

Podstawowe wyposażenie

Rehabilitacja polega na przywracaniu dawnej sprawności fizycznej. Dotyczy ona w szczególności osób, które w przeszłości doświadczyły wypadku lub urazu. Rehabilitacji może wymagać nie tylko głęboki i poważny uraz kręgosłupa, czy złamanie nogi, lecz także zwichnięcie kostki, czy ręki. W tym przypadku podstawowym wyposażeniem rehabilitacyjnym, które nabyć można w każdej aptece są opaski uciskowe. Ich ułożenie na chorej kończynie nie jest skomplikowane, a samo stosowanie nie jest uciążliwe. Opaski uciskowe wspomagają ruch mięśni i odciążają uszkodzoną rękę lub nogę podczas codziennych czynności. Ich zakup nie jest drogi, a samo posiadanie w domowej apteczce bardzo pomaga podczas drobnych urazów.

Nie tylko opaski uciskowe

Jednakże sprzęt rehabilitacyjny, który można nabyć w każdej aptece to nie tylko opaski uciskowe. Należą do niego także piłki rehabilitacyjne, specjalne pasy brzuszne, które wspomagają pracę kręgosłupa, czy buty odciążające przodostopie. Każdy z nich jest wydatkiem rzędu kilkudziesięciu złotych, przez co wiele osób może zmienić swoje nastawienie do wydatków związanych z rehabilitacją.

2 komentarze do “Rehabilitacja z apteki? To możliwe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *