Jesteś mężczyzną? Dbaj o siebie!

Jesteś mężczyzną? Dbaj o siebie!

Choć pielęgnacja ciała jest obecnie w większej mierze domeną kobiet to dedykowane mężczyznom linie kosmetyków także cieszą się dużym uznaniem.

Nie mowa tu o perfumach, choć i te stanowią niezbędnik w wyposażeniu wielu panów, lecz o artykułach do golenia i pielęgnacji zarostu. Podobnie, jak w przypadku kosmetyków dla pań mężczyźni także mają swobodny i duży wybór między poszczególnymi producentami artykułów. Kierować można się więc nie tylko ceną, czy marką, lecz także przeznaczeniem i poszczególnymi specyfikacjami. Co jest absolutnym minimum w wyposażeniu mężczyzny?

Zestaw do golenia

Bujny, rzadki, krótki, długi- niezależnie o jakim zaroście mowa, to jego posiadanie dotyczy każdego mężczyzny. Obecnie na rynku znaleźć można dziesiątki produktów, które ułatwiają jego pielęgnację. W szafie każdego mężczyzny znajdować powinna się maszynka do golenia, która choć nie stanowi kosmetyku jako takiego, stanowczo ułatwia pielęgnację zarostu. Do usuwania niechcianych włosów potrzebna jest pianka lub żel do golenia, następnie krem lub woda kolońska na podrażnienia. Wielu panów nie docenia ich działania, jednakże niechciane krosty i zacięcia w wyniku stosowania ich po goleniu znikają szybciej, a przede wszystkim są zdezynfekowane. Dodatkowo ważne są także produkty nawilżające skórę, dzięki czemu nie będzie ona powodować uciążliwego swędzenia.

Co, jeśli zdecydujesz się na zarost?

Panowie, którzy na co dzień decydują się na posiadanie zarostu także liczyć mogą na wsparcie kosmetyków. Dedykowane im linie pielęgnacyjne bogate są w produkty do strzyżenia i nawilżania zarostu. Wśród sklepowych półek znaleźć można nie tylko specjalne pianki, lecz także olejki zapachowe, które pomagają w układaniu zarostu, a także w poprawianiu jego struktury.

2 komentarze do “Jesteś mężczyzną? Dbaj o siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *