Higiena intymna - jak o nią zadbać?

Higiena intymna – jak o nią zadbać?

Choć higiena jest obecnie normą ściśle przestrzeganą przez społeczeństwo to nadal znajduje się wiele osób, które nie zdają sobie sprawy z jej właściwego przebiegu.

Ta ma bowiem bardzo duże znaczenie szczególnie w przypadku dbania o czystość miejsc intymnych, które w największym stopniu skłonne są do łapania infekcji. Nie tylko mężczyźni, lecz przede wszystkim kobiety powinny przykładać dużą uwagę do środków pielęgnujących ich okolice intymne. Dlaczego higiena intymna ma tak duże znaczenie i jak o nią zadbać?

Płyny, kapsułki, chusteczki

Miejsca intymne są szczególnie podatne na łapanie infekcji. Mogą być one skutkiem niewłaściwej higieny lub korzystania z kosmetyków nieprzystosowanych do używania właśnie w tych miejscach. Cechują się one bowiem naturalnym poziomem pH, którego środki pielęgnacyjne nie powinny zaburzać. Na rynku obecnych jest wiele produktów do higieny intymnej. Wśród nich najpopularniejsze są płyny do mycia, których pH zgodne jest z tym, które występuje we wrażliwych okolicach. Dodatkowo producenci proponują specjalne kapsułki, które pomagają utrzymać właściwy poziom pH od wewnątrz, a także chusteczki do higieny intymnej, których stosowanie jest nieocenione szczególnie podczas podróży.

Gdzie kupić produkty do higieny?

Produkty do higieny intymnej są bardzo powszechne na rynku, mimo że dużo osób nie zdaje sobie sprawy z ich istnienia. Można je kupić zarówno w supermarketach, drogeriach, jak i oferują je apteki internetowe i stacjonarne – czyli wszędzie tam, gdzie kupić można dowolne kosmetyki. Skład produktów do higieny intymnej przygotowany został tak, by nie zaburzać naturalnych procesów organizmu i chronić go przed infekcjami.

2 komentarze do “Higiena intymna – jak o nią zadbać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *